Motivatsioonikiri

Motivatsioonikiri on kandideerimisel CV - le asendamatuks lisaväärtuseks. Selle peamiseks ülesandeks on vastata potentsiaalse tööandja küsimusele: "Miks ma peaksin värbama just selle inimese?"

Motivatsioonikiri on suurepärane võimalus ennast "müüa", tuues CV-st esile olulisemaid aspekte või rõhutades vajalikke momente, toetab see Sinu kandidatuuri:
• Nii nagu tavaline kiri, peab motivatsioonikiri olema adresseeritud konkreetsele inimesele või firmale.
• Kiri peab olema vormistatud sarnaselt klassikalisele ärikirjale, kus saatja kontaktandmed paiknevad kirja ülemises paremas nurgas.
• Motivatsioonikiri ei tohi olla liiga pikk – maksimaalselt A 4, 200 - 250 tähemärki oleks piisav. Trükitähti ei soovitata kasutada.

• Kiri tuleks üles ehitada lõikude kaupa, millest esimene peaks sisaldama üldist informatsiooni ja pöördumise põhjust.
Kui vastad konkreetsele pakkumisele tuleks märkida, missugusele kohale kandideerid ning mis on pakkumise allikas (nt. Postimees …. kuupäevast)
• Teine lõik peaks kirjeldama haridust, oskusi ja varasemaid saavutusi, tõestamaks Sinu sobivust kandideerijana.

Selleks loe hoolikalt nõudmisi, mis on pakkumises esitatud ja seejärel "ehita üles" enda kompetentside kirjeldus. Lihtsalt loetelust pole kasu - tõesta selgitustega, et see nii ka on.

Alusta kogemustest ja näita, kuidas oled neist õppinud ning seeläbi oma karjääri teadlikult planeerinud.
Näita, et oled kreatiivne, initsiatiivikas persoon, kes on kõrge õppimisvõime ja suurepäraste oskustega.
Kokkuvõttes peaks see lõik vastama küsimusele: "Miks Sa sobid sellele ametikohale?".
• Kolmas lõik on võtmeosa kogu motivatsioonikirjast. Sul tuleb põhjenda, miks oled huvitatud sellest väljakutsest ja mida uus töökoht Sulle annaks. Milliseid kogemusi, oskusi see Sinus arendaks ja kuidas see Sinu kui spetsialisti väärtust tõstaks.
Selle lõiguga tuleb jätta mulje, et suudad oma tööga panustada ettevõttesse lisaväärtust, saades sellest ka ise rahuldust.
• Kolmanda ja kokkuvõtva neljanda lõigu vahele jäta pisut tühja ruumi. Kokkuvõttes märgi, et motivatsioonikirjale on lisatud ka Sinu CV, mis võiks tööandjale huvi pakkuda.
Lisaks võid üles näidata initsiatiivi võimalikuks tööintervjuuks.
Palu endaga sellel teemal lahkelt ühendust võtta ning lõppu lisa kuupäev, oma nimi ja allkiri.
Motivatsiooni majutusega tegelavsse firmasse kandideerimiseks - näide.

Ülesanne. Kirjuta motivatsioonikiri Kuressaare Ametikooli direktorile Neeme Rannale kandideerimaks kooli kohviku kokaks või kooli hotelli toateenindajaks. Kooli aadress leia ise internetist.

 
 
 
 
 
 
Kommunikatsioon