Kutsed

Korraldades mõnda üritust, pidulikku sööki või muud, võib vajalikuks osutada kutsutatavatele saata kutsed.

Kutse koostamisel tekib mitu küsimust, alates sellest, keda kutsuda ja lõpetades sellega, kuidas kutse vormistada.

Korralikult vormistatud kutse annab teada, kes on kutsuja, keda kutsutakse, mis puhul kutsutakse, mis ajaks ja kuhu millises riietuses minna ning kuidas teatada osavõtust. Kui vastuvõtu algusesse on kavandatud kõned või kontsert, mis nõuab täpset saabumist, tuleks ka see kutsele märkida.

Ebakorrektne on teha vigu kutsutava nimes, olgu siis teadmatusest või hoolimatusest. Ametlike ürituste puhul on igati arukas kirjutada kutsele, millises rõivastuses külalisi oodatakse, siis jäävad ära kõhklused teemal, mis sobib, mis mitte.

Enamasti soovivad ürituse korraldajad teada, kas kutsutul on võimalik kutse vastu võtta: selleks märgitakse kutsele emakeelne väljend "palun teatada" või rahvusvaheliselt teatud-tuntud R.S.V.P. (lühend prantsuskeelsest repondez s'il vous plait'st - vastake palun!). Kutsed peaksid külalistel käes olema vähemalt nädal varem, keerukat ettevalmistust (kingitus, rõivastus) vajava ürituse puhul kaks-kolm nädalat varem. Meie tingimustes on sobilik saata kutse teele 10-14 päeva enne üritust.

Tööleht. Kutseid saab vormistada teksitöötlusprogrammiga Word. Juhend kutse koostamiseks avaneb siit.

Näide. Kutse emale - vormistatud Wordiga, kasutatud Internetist leitud taustapilti.

Näide. Kutse emale ja isale. Vormistatud Wordiga, kaunistuseks kasutatd Wordi pildikogu (clipart) 

 

 
 
 
 
 
 
Kommunikatsioon