AVALEHT > Pesuseadmed
Töökohad garaa¸is - Õpiobjekt
Töökohad garaa¸is - Õpiobjekt
Töökohad garaa¸is - Õpiobjekt

Pesuseadmed

Survepesur muudab puhastamise oluliselt kergemaks. Pesurit valides tuleb esmalt välja selgitada selle kasutusotstarve: kas soovitakse pesta tehnikat, terrassi- või aiamööblit.  Kas soetada tavakasutajale või professionaalile mõeldud pesur?  Kas elektri- või sisepõlemismootoriga survepesur?



Tavakasutaja pesurid on reeglina elektrimootoriga ehk vooluvõrku ühendatavad. Võimalik on osta ka bensiinimootoriga pesurit, kuid neid tarvitatakse siiski oluliselt vähem.

Üks argument survepesuri kasuks on vähene veekulu: võrreldes veetrassiga ühendatud voolikuga, kulutab pesur sama töö tegemiseks kuni viis korda vähem vett. Täpne info veekulu ühe tunni kohta on kirjas pesuri tehnilistes andmetes. Lisaks sellele puhastab survepesur määrdunud pinnad kiiremini ning väiksema ajakuluga.  

Koduses majapidamises piisab, kui töösurve on kuni 100 bar.  Hinnad on sellistel survepesuritel  80-150 eurot. Hinda mõjutavad oluliselt tehnilised andmed, bränd ning komplekti kuuluvad tarvikud.  Otsikuid, erinevaid tarvikuid ja puhastusvahendid saab ka eraldi juurde osta.

Näiteks ühe kodusesse majapidamisse sobiva survepesuri andmed: mootor 230V/1,4kW, veekulu 330 l/h, töösurve max 100 bar. Standardvarustus: transpordikäepide, pesupüstol, 4.0m kõrgsurvevoolik, Variopower pesutoru, rotojetdüüs, pesuaine-imuvoolik.

Mida ei soovita teha survepesuriga?

Veejuga ei tohi mitte kunagi suunata inimeste, loomade, seadme enda ega elektriseadmete poole.  Samuti ei tohiks pesta klaase ja värvitud aiamööblit. Autode juures peab ettevaatlik olema kleepsudega autode juures. Vanemal ja ülevärvitud autol (just stanged) võib värvi kergelt lahti lüüa. Meeles tasub pidada, et ükskõik milline on survepesur ja mida sellega lastakse, siis 30 cm on selline piir et ligemale ei tohi lasta sellega. Siis on surve liiga tugev ja võib kahju teha pestavale detailile.

Kindlasti ei tohi survepesuris kasutada lahusteid sisaldavaid vedelikke, lahjendamata happeid, bensiini jms. Kasutada tohib üksnes tootja soovitatud puhastusvahendeid.

Mida tasuks veel tähele panna?

Veesurvetugevust saab reguleerida otsikuga. Järgnevalt lühikirjeldus, millal on sobilik üht või teist re¸iimi kasutada.

Lai madalsurvejuga - kui kasutada puhastusvahendit. Vahend tuleks enne paaki valamist lahjendada. Puhastatavale esemele võiks pihustada puhastusvahendit suunaga alt üles.  Loputamisel tuleks pigem käituda vastupidi, seega veejuga suunata ülevalt alla.

Lai kõrgsurvejuga - tundlike pindade nt autode, aiamööbli puhastamiseks.

Pöörlev juga - suuremate pindade nt terrasside, teepindade puhastamiseks, aga ka auto leotamiseks.

Pliiatsikujuline juga - väikeste pindade puhastamiseks kõrgeimal võimsusel nt grillrestide ja väga määrdunud pindade puhastamiseks. Autode puhul võib sellega ainult velgesid teha.

Hooldamine

Enne hoodus- ja puhastustööde tegemist ning tarvikute vahetamist tuleb seade välja lülitada. Eemaldada pistik pistikupesast, kui seade töötab võrgutoitel.

Vee sisendfiltrit tuleb aeg-ajalt vahetada, olenevalt survepesuri kasutustihedusest. Vahetatakse siis, kui filtrist enam vesi läbi ei tule.

Kindlasti tuleb puhastada pihustit, sest selle ummistumine võib põhjustada liigset rõhku pumbas. Kasutades pesuvahendeid tuleb otsik alati peale kasutamist ära puhastada, et see hiljem ka korralikult toimiks.

Survepesur tuleb hoida puhas, et jahutusõhk pääseks takistamatult läbi selle ventilatsiooniavade.

Talveks viia seade ruumi, kus on plusskraadid. Pump, voolik ja tarvikud peavad olema alati veest  tühjendatud. Vooliku ja püstoli elueale pikendamisele aitab väga kaasa kui peale kasutust, siis kui pesur on välja lülitatud, siis tuleks surve voolikust välja lasta. Külmunud survepesurit ei tohi mitte kunagi sisse lülitada.


Auto sisepesuks on kõige sobivam tekstiilpesumasin. Igas töökojas on olemas tolmuimeja, millega saab suurema mustuse ära imeda. Tekstiilipuhastus seadme sisse käib soe vesi ja tablett mis sisaldab keemiat. Vastav segu pihustub auto tekstiilile ja imuriga imetakse juba must vedelik kokku.


Salongipuhastuse video

Nagu ikka iga keemilise vahendiga, siis peab algul proovima kusagil mõne mitte nii nähtava koha peal et see ei reageeriks vahendiga. Nii võib rikkuda auto sisustuse.

Peale keemilist puhastust peab auto kuivama, sest kui niiskete istmetega auto kliendile kätte anda, siis tekob autosse hallitus (kopitanud lõhn).

 

Mida peab jälgima kasutades pesuseadmeid?


Lisamaterjal

Drester Rattapesuseadmed

Kärcher

Kärcher2

Kärcher statsionaarsed pesuseadmed

SDME detaili pesuseadmed


powered by cmsimple.dk - cmsimple-styles.com