Päästekeskus on Siseministeeriumi valitsemisalas asuva Päästeameti kohalik täidesaatva riigivõimu volitusi omav asutus, mis täidab oma tegevuspiirkonnas talle seadusega ja seaduse alusel antud õigusaktidega pandud ülesandeid, teostab riiklikku järelevalvet ning kohaldab riiklikku sundi seaduses ettenähtud alusel ja ulatuses. Päästekeskuse tegevust suunab ja koordineerib kõrgemalseisev valitsusasutus Päästeamet. Teenistuslikku järelevalvet päästekeskuse ja selle juhi tegevuse seaduslikkuse ja otstarbekuse üle teostab Päästeameti peadirektor.
Päästekeskuse tegevusvaldkonnad on: päästetööd, riiklik tuleohutusjärelevalve, päästealane ennetustöö ja kriisireguleerimine.
päästekeskuse ülesanded on:
1) korraldab ja teeb päästetöid; 2) tagab operatiivse valmisoleku päästetööde tegemiseks; 3) korraldab ja teeb päästetehnika ja -varustuse hooldust ning remonti; 4) teostab tuleohutusjärelevalvet; 5) rakendab haldussundi seadusega ettenähtud juhtudel ja korras; 6) menetleb süütegusid seadusega ettenähtud juhtudel ja korras; 7) korraldab ja teeb päästeala ennetustööd; 8) korraldab ja teeb päästeala kriisireguleerimistööd; 9) nõustab maavalitsusi ja kohalikke omavalitsusi kriisireguleerimisalastes küsimustes; 10) korraldab ja viib läbi pääste- ja kriisireguleerimisalast väljaõpet, täienduskoolitust ning õppusi; 11) kogub ja analüüsib päästeala tegevustega seonduvaid statistilisi andmeid; 12) teeb koostööd teiste asutuste ja organisatsioonidega ning ettevõtjatega; 13) informeerib avalikkust päästeala sündmustest ja päästekeskuse tegevustest; 14) tagab päästekeskuse sidesüsteemide valmisoleku ja katkematu funktsioneerimise; 15) osutab isikutele päästealaga seonduvaid tasulisi teenuseid.
Regionaalset Päästekeskust juhib direktor, kellele allub üldskeemi järgi 4 teenistust: Päästetöödeteenistus, Järelevalveteenistus, Koordinatsiooniteenistus ja Haldusteenistus.
Eestis on neli regionaalset päästekeskust: Põhja-Eesti, Lõuna-Eesti, Ida-Eesti ja Lääne-Eesti Päästekeskus.
Alammenüü
|