Kirjalikud tööd trükitakse valge A4 formaadis paberi ühele küljele 12 punkti suuruses kirjas ühes ja samas kirjatüübis (soovitavalt Times New Roman), reavahe 1,5. Lehe ülemine veeris on 2-3, alumine 3-4, vasak 3,5-4 ja parem 1,5-2 cm. Töö kirjutatakse plokkstiilis, st taandrea asemel eraldatakse lõigud täiendava reavahega.
Töö ülesehitus e struktuur
- Tiitelleht
- Sisukord
- Sissejuhatus
- Töö põhiosa (peatükid ja nende alajaotused)
- Kokkuvõte
- Kasutatud kirjanduse loetelu
- Lisad
Tiitelleht
Tiitellehele peab olema kirjutatud järgmised andmed: õppeasutus, osakond, õpilase nimi, töö
pealkiri, töö liik, juhendaja, ilmumiskoht ja –aeg.
Sisukord
Kõik töö osad esitatakse täpses vastavuses leheküljenumbritega.
Sissejuhatus
Põhjendab teemavalikut (tähtsus, uudsus vms), esitab töö eesmärgi ja lühiülevaate ülesehitusest, esitab hüpoteesi (kui see püstitatakse), mida tõestatakse või kummutatakse, tutvustab uurimisobjekti, valdkonda,
nimetab lähtematerjalid ja allikad, esitab uurimismeetodid (teed, viisid), mis aitasid tööd koostada ja tulemusteni jõuda.
Töö põhiosad
Tuuakse välja kogu materjal teema/probleemi püstitamisest kuni lahenduste, tulemuste ja järeldusteni (erinevate autorite seisukohad, selgitused, võrdlused, kirjutaja enda arvamused ja töömeetodid, hinnangud jne). Tekst liigendatakse peatükkideks, alapeatükkideks, punktideks, osadeks sõltuvalt töö iseloomust ja mahust.
Kokkuvõte (ala 1/10 töö mahust)
Töö kaudu saadud kogemused, järeldused (mida saavutasin-kogesin-õppisin-avastasin jms), probleemi lahendused ja ettepanekud esitatakse eraldi peatükina. Kokkuvõttes ei tooda uusi, seni esitamata andmeid ja järeldusi. Kokkuvõttes ei kasutata viiteid tekstidele ega kirjandusele. Sissejuhatus ja kokkuvõte peaksid olema esitatud nii, et kõrvalseisja saaks neid lugedes ülevaate töö probleemidest, käigust ja tulemustest ilma põhiteksti lugemata.