Avaleht > 6. Elukestev õpe, erialane enesetäiendamine
 
 
 

6. Elukestev õpe, erialane enesetäiendamine


Elukestva õppimise tähtsust Euroopas ei saa alahinnata. Majanduslik suutlikkus sõltub üha rohkem kvalifitseeritud tööjõust, mis on suuteline kohanema uute tehnoloogiate ning tööviisidega. Meie suutlikkus toimida demokraatliku ja tolerantse ühiskonnana nõuab kodakondsuse ning võrdsete võimaluste edendamist. Meie kõik, kujundades iseendi elu ja maailma, milles me elame, peame pidevalt püüdlema uute teadmiste poole, et langetada informeeritud valikuid ning haarata kinni võimalustest, mida meile pakub tänane teadmistepõhine ühiskond.

Oskuste ja kompetentsi arendamine uues Euroopa majandussituatsioonis nõuab seda, et poliitilise tegevuse rõhk peab olema suunatud investeeringute suurendamisele inimkapitali ning hariduselus ja koolituses osalemise tõstmisele kogu selle aja vältel, mil inimene töötab. Haridus- ning koolitussüsteemid peavad rohkem vastama tööjõuturu vajadustele. Pidamaks sammu tehnoloogia arenguga, globaliseerumisega, vananeva elanikkonnaga ja uute äripraktikatega, tuleb erilist tähelepanu pöörata koolitusele töökohas, mis on Euroopa Komisjoni elukestva õppimise strateegia oluline aspekt.

Elukestev õppimine on tähtis tööjõuturuga ühinemisel või taasühinemisel ning tööd puudutava mobiilsuse saavutamisel. Ettevõtetele ja töötajatele on elukestev õppimine vahendiks, mis võimaldab näha ette majanduslikke muudatusi, et nendega hiljem edukalt toime tulla. Lühidalt öeldes on vajalik luua rohkem ja paremaid töökohti. Kui riikide valitsused soovivad üles näidata tõelist pühendumist Lissaboni tööhõive eesmärkide saavutamisele, peaksid nad suunama oma jõupingutused elukestva õppimise julgustamisele, seda eriti ettevõtetes.

Lisalugemist ja -kuulamist:

Alammenüü

 
Home Design By Dotcomwebdesign.com Powered By CMSimple Home

Sissejuhatus õpingutesse