Päästeala ennetustöö
Esileht > Statistiliste andmete kogumine ja analüüsimine ning tulemuste rakendamine ennetustöös

Statistiliste andmete kogumine ja analüüsimine ning tulemuste rakendamine ennetustöös

 

Kuna ennetustöö peamised mõõdikud ja indikaatorid on seotud erinevate õnetuste ja neis hukkunud/vigastatud inimeste arvudega, kasutatakse hulgaliselt statistilisi andmeid. Häirekeskuses sisestavad päästekorraldajad kõik väljakutsed SOS andmebaasi. Sündmuste sisestamine toimub lähtuvalt Siseministri määrusest, millega on kehtestatud päästemeeskonna väljasõidu arvestuskaardi täitmise kord ja sellel esitatav informatsioon. Sellekohast iformatsiooni on juba aastaid kogutud ning analüüsitud. On võimalik võrrelda arvandmeid aastatest 2001 kuni 2007, käesolevale materjalile on lisatud koondtaeblid tulekahjude statistikast objektide põhiselt ning tekkepõhjuste alusel. Eraldi analüüsi on tehtud igal aastal tulekahjudes hukkunute ning vigastatute kohta.

 

Alates eelmisest aastast on kasutusel ka miniJÄIS andmebaas, milles menetlusbüroo töötajad täidavad tulekahjude alast statistikat. Nimetatud andmebaas on pidevalt täiendatav ja reaalaajas jälgita ligipääsuõigust omavate töötajate poolt.

 

Erinevate andmete põhjal on võimalik leida seoseid õnnetuste ning õnnetustesse sattunute vahel ning vastavalt sellele teha ka järeldusi ennetustöö tõhustamiseks.

 

 

Alammenüü