Seminaritöö
 RÜHMATÖÖ ÜLESANNE > 2. ptk. Lähteülesanne > 2.4. Rühmatöö vormistamine

2.4. Rühmatöö vormistamine

Rühmatöö analüüsidokumendis hinnatakse eelkõige sisu. Kuna Eesti Vabariigi nimel ametlike dokumentide koostamine on tänase üliõpilase tulevase teenistuse oluline osa, siis ei saa jätta tähelepanuta ka tööde vormistuslikku külge. Sisuhõreda teksti massiline loomine ei aita kaasa hea hinde saamisele, ennem pärsib seda. Seega peaks analüüsidokument olema eelkõige täpne, konkreetne, lakooniline, selge ja keeleliselt veatu. Rühmatöö analüüsidokumendi tekstis ei tohi esineda sisu mõistmist või lugemist häirival määral õigekirja ja lauseehituse vigu.  

Kirjalikus vormis rühmatöö analüüsidokument vormistatakse haldusdokumendi vormistamise reeglite kohaselt[1] (mitte üliõpilastööde vormistamise reeglite kohaselt). Dokument peab olema vormistatud trükitult arvutis formaadis A4. Dokumendi tekst peab olema rööpjoondatud ning kasutatud automaatset poolitust või vasakjoondatud. Dokumendi tekst vormistatakse stiilis Times New Roman suurusega 12 pt ühekordse reavahega. Pealkirja tekst võib olla suurusega 14 pt. Tabelite, märkuste ja näidete tekst on suurusega 10 pt. Pealkirjad ning olulised rõhutused esitatakse tumendatult (Bold). Otsekõne ja tsitaadid võib esitada kaldkirjas (Italic). Dokumendi äärised on järgmised: vasakult äärest 2,56 cm, paremalt äärest 1,2 cm,   ülevalt ja alt äärest 0,5 cm.  

Rühmatöö analüüsidokumendi keeleline stiil peab olema formaalne ja lakooniline. Üliõpilane võib kasutada isikupärast stiili, kuid see ei tohi takistada dokumendi mõistmist. Soovitav on vältida familiaarsusi ja solvanguid juhtumi osaliste, kaasüliõpilaste või õppejõu aadressil. Kriitika peaks lähtuma analüüsi tulemustest, olema konstruktiivne (st probleemi lahendamisele suunatud) ning vältima küünilisust ja sarkasmi.  

Õppejõud esitab üliõpilastele rühmatöö vormi, mis vastab eeltoodud nõuetele (lisatud). 

Kirjalikus vormis iseseisva töö punktisummat võib vähendada halva keele-kasutuse või vormistuse eest. Väga lohakalt vormistatud analüüsidokument või analüüsidokument, milles esinevad kirjavead häirivad oluliselt või takistavad töö sisu mõistmist, jäetakse arvestamata. 


 [1] EV ST 3-92 "Haldusdokumentide vormistamise põhinõuded".